
Image not available
LOCK OFFROAD BAJA Wheels Matte Desert Bronze W Matte Black Ring 17x8 Rims 6x130mm ET+38mm
MFG Number: BAJA-7860MRIn StockWheels
$288.00
In Stock
Only 4 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 17x8 LOCK OFFROAD BAJA Matte Desert Bronze W Matte Black Ring wheels 6x130mm with ET+38mm offset. Rims rated for 3,400 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | LOCK OFFROAD |
| MFG Number / SKU | BAJA-7860MR |
| Bolt Pattern | 6x130 |
| Diameter | 17" |
| Width | 8" |
| Offset | +38mm |
| Hub Bore | 84.1mm |
| Finish | Matte Desert Bronze W Matte Black Ring |
| Style | BAJA |
| Condition | new |